Forestilling på Det Norske Teatret 30.10.25 og 28.11.25
Velkommen til et show der politikk blir underholdning!
Europavisjonar kombinerer scenekunst og politisk satire i et spektakulært musikalshow, og gir elevene en unik inngang til nyere europeisk historie og samfunnsutvikling. Scenen fylles med politiske figurer som presenterer sine visjoner i energiske musikknumre, fylt med fengende rytmer og fargerike kostymer.
Europavisjonar er en humoristisk, historisk og samfunnsreflekterende musikal, som gjør læring til en engasjerende, deltakende og morsom opplevelse. Forestillingen tar for seg viktige hendelser fra Berlinmurens fall til i dag, og viser hvordan ideologier og stormakter har formet det moderne Europa.
Som publikum bestemmer du hvem som vinner – hva vil du stemme på? Vekst, kapitalisme, maktbalanse eller EUs byråkrati?
Dette er forestillingen for deg som vil forstå hvordan Europa har blitt som det er – og som liker glitter med politisk brodd.
Til lærer: Velkommen til Det Norske Teatret!
Elevene skal få oppleve en teaterforestilling, bygget rundt sang- og musikalske numre, med klare referanser til Eurovision. Forestillingen har høy lyd og dynamisk, underholdende atmosfære.
Elevene vil aktivt inviteres til å reagere på det som skjer på scenen, og klappe, synge og danse med.
Vi anbefaler at lærere plasserer seg blant elevene for å bidra til god tilstedeværelse.
Ta gjerne en prat i forkant:
– Hva er hovedtrekkene i europeisk politisk utvikling de siste tiårene?
– Hva betyr det å være et godt publikum i denne konteksten?
3 timer(Uvisst)
Det Norske Teatret – Hovudscenen
Teateret utarbeider studiemateriell for for-/etterarbeid.
.
Oslo kommune
Det Norske Teatret
Anders Gaarder Karterudseter, tlf: +47 97 61 91 07, e-post: anders.karterudseter@osloskolen.no
Anders Gaarder Karterudseter, tlf: +47 97 61 91 07, e-post: anders.karterudseter@osloskolen.no
Erlend Tårnesvik Dreiås, tlf: +47 90 11 18 48, e-post: erlend.dreiaas@detnorsketeatret.no