Fløytemannen
La deg trollbinde av blokkfløyten til
Blokkfløyten - som verden aldri hørt før! Hvem hadde noen gang trodd at ordene ‘musikalsk geni’ og ‘blokkfløyte’ kunne uttales i en og samme setning?
Fløytemannen Gabor Vosteen klarer å kombinere absurditeten i å spille et av de mest enkle av musikalske instrumenter - blokkfløyten - med vanvittige skills, og gjøre det til et morsomt enmannsshow med musikk fra Bach, Mozart, Paganini og det 21. århundre. Vær forberedt på å se på en mester på jobb, og samtidig ha det morsomt!
Vinner av YAM-Awards 2019 ( internasjonal underholdingpris for barn).
Se videohilsen fra Gabor i bildekarusellen.
Nyttig informasjon
keyboard_arrow_downVarighet
45 minutter (50)
Behov for bærehjelp eller annen lokal hjelp
Sted
Se kalender
Oppriggingstid
60 minutter
Nedriggingstid
20 minutter
Arena/rom
Gymsal, Auditorium, Aula eller lignende
Antall utøvere
2
Trenger scene
Nei
Trenger blending
Ja
Trenger el-uttak
Ja
Ønsker til lokal arena
Transportbestillinger
Skolene bestiller selv transport når det er nødvendig ved hjelp av vårt rekvisisjonsskjema. Viktig info om merking av faktura ligger i merknadsfeltet i turnéplanen.
Ukeplantekst
Denne uken er Fløytemannen på turné for den Den kulturelle skolesekken i Nordland, og kommer snart på besøk til vår skole. Les mer om dette på www.dksnordland.no
Promotering i skolen
Benytt gjerne bilder og video som ligger øverst på denne hjemmesiden. Vi oppfordrer skolen til å la kulturarrangørene stå for promoteringen.
Vårt mål
DKS Nordland tilbyr et mangfoldig program av høy kvalitet, med mål om å engasjere, inspirere og utfordre. Vi legger vekt på kunstens egenverdi; kunsten rører ved oss på uventet vis og gir rom for utvikling og nye impulser. Vi håper at programmet setter spor hos unge øyne, hjerter og sinn!
Utøvere og produsenter
keyboard_arrow_downArrangert av
Nordland fylkeskommune
Produsert av
Utøvere
Gabor Vosteen
Lars Petter Dahl
Andre medvirkende
Gruppenavn
Gabor Vosteen
Idé/opplegg
Om kunstner / utøver / gruppe
Gabor Vosteen er en klassisk trent blokkfløytespiller og komiker. Hans spesialitet er å spille av fem blokkfløyter på samme tid. Derfor kalles han ofte bare "fløytmannen". Hans unike kombinasjon av musikk med visuell komedie resulterte i stor suksess. Hans siste kreasjon er hans soloshow "The Fluteman Show".
Kontakt
keyboard_arrow_downKontaktperson i Den kulturelle skolesekken
Mette Broback Arntsen, tlf: +47 41 20 01 79, e-post: metjor@nfk.no
Mette Broback Arntsen, tlf: +47 41 20 01 79, e-post: metjor@nfk.no
Kontaktperson utøver
Gabor Vosteen, tlf: +43 681 10575358, e-post: gabor@gaborvosteen.com
Lars Petter Dahl, tlf: +47 92 60 50 22, e-post: larspetterdahl@gmail.com
Følg oss på
Uttrykksform
Målgruppe
1. – 7. trinn
Turnéplan
Varighet
45 minutter
Sted
Se kalender
Skoleår
2025/2026
Arrangert av
Nordland fylkeskommune
