uke 45
Om forestillingen: «Klovner og Krøll» er en leken, sanselig og improvisert forestilling laget spesielt for barn med funksjonsvariasjoner. Den er tilpasningsvennlig og skapes i øyeblikket – i samspill med barna.
Om klovnene:
Hva skjer? Yep og Pipp kommer for å vise triks med en gammel krakk og de har store ambisjoner- men de trenger litt hjelp.
Et viktig poeng: Forestillingen har en enkel ramme– og det er nettopp det som gjør den så fin. Midt i alt det uforutsigbare oppstår det vakre øyeblikk og ekte møter med barna der de kan være helt seg selv.
Tekst til ukeplanen: Klovnene Yep og Pipp kommer på besøk til skolen med musikk, klovneri, små katastrofer og store smil.
35 minutter
Fint med noen som møter utøvere og viser hvor de skal være.
Se kalender
30 minutter
30 minutter
Klasserom, Annet eller lignende
2
Nei
Nei
Nei
Dette er en forestilling som skjer blant barna. Den er lett å følge med masse musikk og improviasjon. Alle kan være med. Utøvere tar kontakt på forhånd for avklare om det er spesielle hensyn de skal ta i møte med gruppen. Maks 20 elever pr.forestilling
Buskerud fylkeskommune
Buskerud fylkeskommune
Åsa Hillingseter Løyning
Aimi Wallumrød
Patrick van den Boom
Åsa Hillingseter/ Patrick van Den boom
Åsa Hillingseter Løyning:
er utdannet skuespiller fra den franske fysiskteater og mime skolen Jacques Lecoq i Paris. Hun har videreutdannelse i klovn fra den kanadiske klovnepedagogen Sue Morrison. Og er utdannet klovn i helse gjennom Sykehusklovnene og Klokkeklovnene som hun har vært tilknyttet i over ti år. I tillegg er hun frilans skuespiller og driver sitt eget teaterkompani Poff produksjoner som lager teater for barn og unge. Hun er også utdannet dramapedagog og har flere års erfaring i å undervise.
Patrick van den Boom:
har en pedagogisk utdanning fra Nederland. Han studerte senere ved Kunsthøyskolen i Utrecht og fikk også opplæring ved Clown School i Amsterdam. I tillegg har han spesialisert seg i integrasjon av stemme, dans og bevegelse i Amsterdam. Med over 25 års erfaring som klovn har Patrick opptrådt på sykehus og i ulike sammenhenger i Nederland. Han er grunnlegger av Klokkeklovnene og er aktivt medlem av Sykehusklovnene i Norge. Han er også kunstnerisk leder for Clown School International.
Aimi Wallumrød, tlf: +47 92 20 70 28, e-post: aimiw@bfk.no
Aimi Wallumrød, tlf: +47 92 20 70 28, e-post: aimiw@bfk.no
Åsa Hillingseter Løyning, tlf: +47 48 25 93 73, e-post: asaloh@gmail.com
Patrick van den Boom, tlf: +47 40 04 59 43, e-post: patricklvandenboom@gmail.com