Litt redd, bare er en monologforestilling basert på boka med samme navn. Vi møter Cornelius som egentlig har hatt et ganske fint liv fram til nå; han er snart atten, går på videregående, bor i hus, spiller fotball, får gode karakterer, fester med venner. Når han uforvarende får sitt første møte med angst, snus alt på hodet. Han blir dratt mellom skammen over “å ikke fortjene å være syk” og den intense redselen han allikevel føler. Og i verden han lever i snakkes det ikke om følelser. Alt Cornelius vil er at ting skal være som før, men hvordan får han til det?
“Når det første sønnen min på 17 år sier (etter å ha spurt om hva det er til middag) er “vi hadde en kjempebra DKS-forestilling i dag”, så er det tydelig at ‘Litt redd, bare’ har gjort inntrykk.” (Forelder til elev på idrett, Gausdal vgs)
Litt redd, bare er utvikla av DKS Innlandet i samarbeid med Sindre Slorafoss, Alexander Kielland Krag og Kloden teater. Forestillinga har turnert i vgs og for ungdomstrinnet i Gran og Toten i skoleåret 24-25.
For- og etterarbeidshefte utvikla til forestillinga. Sjå NYTTIG INFORMASJON.
45 minutter
Se kalender
60 minutter
60 minutter
Gymsal, Aula eller lignende
2
Nei
Ja
Ja
Forestillingen spilles på flatt gulv med publikum sittende i en sirkel rundt. Utøverne ønsker å spille i en gymsal/samlingsssal/aula. De trenger 12,5m (lengde)*10m (bredde) totalt for å få plass til både scene, teknikk og publikumsplasser.
Det trengs belding og strømuttak i nærheten av spilleområdet, for å koble opp medbrakt lyd og lys.
På scenen står Sindre Slorafoss. Litt redd, bare er Slorafoss sin første enkeltstående produksjon laget i samarbeid med Den Kulturelle Skolesekken Innlandet og Kloden Teater.
DKS Innlandet har i samarbeid med lektor og dramapedagog Malin Kathrine Vik utvikla eit hefte med forslag til for- og etterarbeid til Litt redd, bare som med fordel kan brukast i samband med forestillinga.
Vi har utvikla slike hefter til fleire produksjonar, etter ynskje frå skular og lærarar (på Ønskedrøm - samling for kultur- og kommunekontaktar haust 24). Attendemeldingar fortel oss at DKS-besøket får meir verdi når produksjonen vert bakt inn i skulekvardagen til elevane, og blir brukt i undervisninga. Heftet er eit hjelpemiddel for å bidra til at den enkelte læraren kan utnytte ressursen DKS-besøket er.
Vi håpar heftet fell i smak - send oss gjerne ein respons (sjå kontakt; produsent/fagansvarleg), då dette er ein test frå vår side, og vi gjerne vil høyre om det vert brukt og korleis det fungerer.
Innlandet fylkeskommune
Sindre Slorafoss i samarbeid med Den kulturelle skolesekken Innlandet og Kloden Teater.
Sindre Slorafoss
Joakim Nesvik
Kasper Becker-Andersen
Skodespelar på turné: Joakim Nesvik uke 48 / Sindre Slorafoss uke 50
Tekniker på turné: Kasper Becker Andersen uke 48 / Joakim Nesvik uke 50
Idé/tekst: Alexander Kielland Krag
Regissør: Joakim Nesvik
Produsent: Sindre Slorafoss
Scenograf/lysdesigner: Vilde Jønland
Musikk: Aksel Rønning
Illustratør: Emma Jansen
Inspisient: Fride Snipsøyr Holøs
Den kulturelle skolesekken Innlandet / Sindre Slorafoss
Sindre Slorafoss har i løpet av sin fartstid som skuespiller spilt over 200 forestillinger for både barn, ungdom og voksne. Han er fysisk og akrobatisk sterk og bidrar med både kunstnerisk tyngde og høy underholdningsverdi. Selv er han aktiv medlem av Flora Teater, som har turnert og spilt for både Den Kulturelle Skolesekken, Deichman og miljøagentene. “Litt redd, bare” er Sindres første egenproduserte teaterforestilling i samarbeid med Kloden Teater og Den Kulturelle Skolesekken Innlandet.
Øystein Johnsen, tlf: +47 98 60 45 01, e-post: oytjoh@innlandetfylke.no
Marie Othilie Hundevadt, tlf: +47 40 28 43 05, e-post: marhun@innlandetfylke.no
Joakim Nesvik, tlf: +47 97 47 34 60, e-post: j.nesvik@outlook.com