Foto: Thea Jacobsen

Programslipp 2024/2025

Endelig er neste års DKS-program klart! Vi er stolte av å kunne presentere et rikholdig program for alle våre elever i Troms og Finnmark.  

Ved å filtrere på din skole eller kommune på programsiden får du oversikt over skolens program. I tillegg vil det fylles på utover våren, når skolene og kommunene har fått gjort sine bestillinger. Ved skolestart til høsten vil alt være klart, og hele programmet vises her i sin helhet: https://www.denkulturelleskolesekken.no/troms-og-finnmark/utforsk-produksjoner-i-dks/

Vi leverer et fast(obligatorisk) program til utvalgte trinn:

Grunnskolen:
Alle elever i 1. – 4. trinn får scenekunst
Alle elever i 8. – 10. trinn får musikk
Alle elever i 5. trinn får litteratur
Alle elever i 6. trinn får film
Alle elever i 7. trinn får visuell kunst

I tillegg har kommunene i samarbeid med skolene mulighet å bestille fra vårt rikholdige ønsketilbud. Oversikten er sendt alle kommunene med bestillingsfrist 10. mai.

Videregående skoler:
Alle elever på VG1 får musikk.
Alle elever på VG2 får scenekunst.
Alle elever på VG3 får et visuell kunst.
(Noen lokale tilpasninger)

I tillegg får alle videregående skoler mulighet å bestille fra vårt ønsketilbud. Kulturkontaktene påser at kulturarv, litteratur og film kompletterer det faste tilbudet. Bestillingene gjøres direkte av kulturkontakten i DKS-portalen. Det meldes interesse til DKS, som sammenfatter og fordeler til skolene etter kriterier som logistikk, økonomi, antall produksjoner, osv.
Frist for å melde interesse er 10. mai.

Vi ønsker dere lykke til og håper dere finner mye spennende på programmet. Vi gleder oss til et nytt skoleår!

Hilsen alle oss i DKS-teamet.

Bilde i heading: Fra boka søstrene Lumiére, illustrasjon Thea Jacobsen.