FASTTILBUD (4. TRINN)
Kartellet har drevet mye med interaktive forestillinger, der også våre pedagogiske og menneskelige evner har kommet til nytte, og vi vil utfordre oss selv på hvilken måte vi kan få publikum til å være i dansen når forutsetningene er uforutsigbare. Barn og familie er målgruppen for An Dran Drin Drekt.
Sigurd Johan Heide og Eirik Fuglesteg Luksengard er dansere og felespilleren Jo Einar Sterten Jansen er med som musiker. Altså en leken trio med en kapabel evne til performancekunst.
Målet med forestillingen er å dele med verden at det upretensiøse, rare og lekne bevegelsesmateriale er gull verdt, og vi håper å inspirere til at mennesker leker mer i hverdagen. Har vært spilt over 70 ganger, på dks, i barnehage, på eldresenter og festivaler.
45 minutter
Kulturhuset Tromsø – Lillescenen
3
Fast tilbud for 4. trinn. Elevene blir fordelt på forskjellige forestillinger.
Tromsø kommune
Sigurd Johan Heide
Eirik Fuglesteg Luksengard - dans, Jo Einar Sterten Jansen - fele
Kartellet
Julia Andersen, tlf: +47 47 27 17 47, e-post: andersen.films@gmail.com
Sigurd Johan Heide, tlf: +47 98 48 98 86, e-post: sigurdjohanheide@gmail.com